O službe Google – Vyhľadávanie kníh
Prehľad
Myšlienky a názory
Všeobecná pomoc

Program pre partnerov
Pre vydavateľov a autorov
Pridajte sa teraz
Pomoc pre partnerov

Projekt Knižnica
• Prehľad
Knižniční partneri
Pomoc pre knihovníkov

Projekt Knižnica služby Google – Vyhľadávanie kníh – vylepšený lístkový katalóg svetových kníh

Spolupracujeme s viacerými veľkými knižnicami na začlenení ich zbierok do programu Google - Vyhľadávanie kníh a na sprístupnení informácií o knihách používateľom vo forme lístkového katalógu a v mnohých prípadoch aj vo forme úryvkov – niekoľko viet s hľadanými výrazmi v kontexte.

Ako vyzerá kniha v projekte Knižnica služby Google – Vyhľadávanie kníh?
Keď kliknete na výsledky vyhľadávania knihy z projektu Knižnica, zobrazia sa vám základné bibliografické informácie o knihe a v mnohých prípadoch aj niekoľko úryvkov – pár viet, v ktorých vaše hľadané výrazy uvidíte priamo v kontexte. Ak sa na knihu nevzťahujú autorské práva, budete si môcť pozrieť a stiahnuť celú knihu. Pri každej knihe sa vám zobrazia odkazy na on-line kníhkupectvá, v ktorých si môžete knihu kúpiť, a na knižnice, v ktorých si ju môžete vypožičať.

Úplné zobrazenie
Úryvkové zobrazenie
Ukážka nie je k dispozícii

V prípade, že si chcete pozrieť podrobné zobrazenie týchto stránok a dozvedieť sa viac o funkciách služby Google – Vyhľadávanie kníh, pozrite si naše Snímky obrazovky.

Čo je cieľom tohto projektu?
Projekt Knižnica má jednoduchý cieľ: uľahčiť ľuďom vyhľadávanie relevantných kníh – konkrétne kníh, ktoré by nenašli nijakým iným spôsobom (napríklad kníh, ktoré sa už netlačia) – a zároveň dodržiavať autorské práva autorov a vydavateľstiev. Našim hlavným cieľom je spolupracovať s vydavateľstvami a knižnicami na vytvorení komplexného virtuálneho lístkového katalógu všetkých kníh vo všetkých jazykoch a podporujúceho všetky jazyky, aby sme pomohli používateľom objavovať nové knihy a vydavateľstvám objavovať nových čitateľov.

©2011 Google - Domov - O spoločnosti Google - Ochrana osobných údajov