O službe Google – Vyhľadávanie kníh
Prehľad
Myšlienky a názory
Všeobecná pomoc

Program pre partnerov
Pre vydavateľov a autorov
Pridajte sa teraz
Pomoc pre partnerov

Projekt Knižnica
Prehľad
Knižniční partneri
Pomoc pre knihovníkov

Najlepšie postupy pre vydavateľov a autorov

Zviditeľnite svoje knihy bezplatne v službe Google
Oslovte nových čitateľov, ktorí si kupujú knihy prostredníctvom služby Google – Vyhľadávanie kníh. Pridajte sa k Programu pre knižných partnerov Google. Zaregistrujte sa teraz.
Ste už partnerom programu Vyhľadávanie kníh? Pozrite si stránku Najlepšie postupy v Centre pomoci partnerom, kde nájdete dobré rady, ako zo služby Vyhľadávanie kníh vyťažiť ešte viac. 
Získajte viac za peniaze, ktoré vynakladáte za reklamu. Využite službu AdWords.
Služba AdWords vám umožňuje realizovať cielené reklamné kampane, vďaka ktorým sa každá vaša kniha dostane "na stôl" práve takým čitateľom, ktorí si ju s najväčšou pravdepodobnosťou aj kúpia. Zameriavajte svoju reklamu podľa kľúčových slov, zemepisnej polohy, témy alebo internetovej lokality. Urobte si skúšobnú kampaň.
Udržiavajte so svojimi čitateľmi kontakt aj medzi jednotlivými vydaniami kníh.
Začnite so svojimi čitateľmi viesť dialógy prostredníctvom blogov. Pozrite si sprievodcu službou Blogger.
Prečítajte si, ako môžete na svoje stránky pritiahnuť viac používateľov.
Využite tieto jednoduché nástroje - postarajú sa o to, že vaše stránky budú službou Google dobre zindexované a teda aj ľahko vyhľadateľné. Začnite už teraz.

Monitorujte návštevníkov svojich internetových stránok a zistite, čo sa im páči a čo sa im nepáči.
Služba Google Analytics vám zobrazí, ktoré webové lokality, vyhľadávacie nástroje a kľúčové slová privádzajú používateľov práve na vaše internetové stránky a ako s nimi vaši návštevníci pracujú.
Pozrite si sprievodcu službou Analytics.Všetky služby Google fungujú oveľa efektívnejšie vtedy, keď navzájom spolupracujú, než ako keď pracujú samostatne. Odkedy sme začali využívať služby Google – Vyhľadávanie kníh, AdWords a Analytics, počet návštevníkov našej webovej lokality sa zvýšil o 74 %.
Hal Hallstein, Wisdom

Above and Beyond – ďalšie nástroje Google, ktoré môžete použiť na propagovanie svojich kníh.
 • Chcete predávať knihy priamo na svojich internetových stránkach?
  Môžete začať využívať službu Google Checkout, a to už o niekoľko minút.

 • Uľahčite komunikáciu a spoluprácu svojim propagačným, odbytovým a marketingovým pracoviskám.
  Služba Google Apps obsahuje nástroje pre elektronickú poštu (e-mail), kalendár a spoluprácu. Vaši zamestnanci k nim môžu mať prístup z ktoréhokoľvek počítača. Prečítajte si, ako to bolo s Nimble Books.

 • Informujte svojich čitateľov o nadchádzajúcich udalostiach.
  Používatelia sa teraz môžu zaregistrovať do vášho verejného kalendára a sledovať tak blížiace sa autorské čítania a besedy. Prečítajte si viac o službe Google Calendar.

 
 • Zabavte svojich čitateľov videoklipmi.
  Vytvorte si videoklipy, ktorými odštartujete svoju virtuálnu kampaň alebo ktoré sa stanú ďalšou zložkou vašich internetových stránok alebo blogu. Pozrite si videoklip o tom, ako zverejniť videoklipy na YouTube.

 • Udržiavajte kontakt so svojimi čitateľmi.
  Využite službu Google Groups na vytvorenie webových skupín, zoznamov adries a e-mailových informačných bulletinov, aby ste si udržiavali kontakt s knižnými skupinami, fanúšikmi a predajcami kníh. Zistite, ako môžete využiť službu Google Groups.

©2011 Google - Domov - O spoločnosti Google - Ochrana osobných údajov